webxp.searchbutton

קוד אדסנס

webxp.blog

DnnForge - NewsArticles

שינוי הסימון התזונתי בארה"ב – על מה ולמה? רשמים מיומן מסע במאבק לשינוי הטבלה התזונתית וסימון קלוריות ידידותי למשתמש
רוני גורדון / 26 מרץ 2014

בחודש שעבר רעשה וגעשה ארה"ב (עם גלים והדים שהכו בכל העולם) בעקבות השינוי המשמעותי הראשון מזה 20 שנה בטבלה התזונתית עליו הודיע מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה- FDA.

בתמונה: הטבלה החדשה (מימין) לצד הטבלה הישנה (משמאל)

אז מה נשתנה?

  • בראש ובראשונה – Prominence of Calories, כלומר הדגשה של הקלוריות והפיכתן למסר בולט וראשון בחשיבותו בשרשרת המידע התזונתי, באמצעות הפונט הגדול ביותר בתווית, תוך כדי ביטול השדה של קלוריות שמקורן בשומן.
  • בנוסף, במהלך משלים, הדגשה של מספר המנות באריזה באמצעות הפונט השני בגודלו בתווית.
  • לאחר מכן, הבלטה גדולה יותר של קצובה יומית באחוזים של אבות המזון, הויטמינים והמינרלים.
  • ולסיכום - הוספת השדה של סוכר מוסף.

בהחלט מדובר בשינויים חשובים שעולים בקנה אחד עם החזון שלנו במועדון ה-100 קלוריות באריזה ליצר היררכיה ברורה של מסרים, שבה הקלוריות זוכות במקום הראשון, אך לא מחליפות את המידע התזונתי-בריאותי שחשיבותו הרבה אינה מוטלת בספק.

ולמה השינוי מכה גלים?

כי מדובר בשינוי קונספטואלי שהחל לפני עשור ורק עכשיו עובר לפסים מעשיים. על מנת להבין את גודל ועומק השינוי צריך לחזור ל- 12.3.2004, התאריך בו פרסם ה- FDA דו"ח מקיף בשם:

Calories Count Report of the Working Group on Obesity כלומר, 'סופרים קלוריות. דו"ח של הועדה בנושא השמנת יתר'.

הדו"ח פתח בתיאור מימדי מגיפת ההשמנה ממנה סובלים כמעט שני שליש מן האמריקאים, הבעיות הבריאותיות שהשמנת היתר מייצרת, החל מבעיות לב, דרך סוכרת מסוג 2 וכלה בסוגים מסוימים של סרטן, ואף ציין שלפי חלק מן ההערכות, מגיפת ההשמנה אחראית ליותר מ- 400,000 מקרי מוות בשנה.

המלצות הועדה התבססו באופן מוחלט על העובדה המדעית ששמירה על המשקל היא בעיקר פונקציה של איזון בין הקלוריות שאנו צורכים באכילה לאלו שאנו שורפים בחילוף חומרים ותוך כדי פעילות גופנית והדגישו שוב ושוב את החשיבות של ספירת הקלוריות.

הוועדה קראה להדגיש את הקלוריות בטבלה התזונתית, להסיר את הסימון הנפרד של הקלוריות שמקורן בשומן ולהפסיק עם הנוהג המטעה את הצרכנים שבו, היצרנים מסמנים מנות וירטואליות קטנות בהרבה מאלו שהצרכנים צורכים בפועל.

גם הפרופסור Brian Wansink בספרו Mindless Eating (אכילה בלתי מודעת) מדגיש בציניות מסוימת את הבעייתיות הטמונה במנות הוירטואליות: 'גודל מנה עושה שכל רק כאשר מדובר במנות אישיות... הטבלה התזונתית על בקבוק הקולה בגודל של 20 אונקיות (מעל 500 מ"ל) מציינת 2.5 מנות, אך מי מאיתנו הולך לחלוק את בקבוק הקולה שלו עם האיש הזר שיושב לצידו?...'

אז באותו עניין, העלינו אתמול בפייסבוק של מועדון ה-100 קלוריות באריזה תמונה של יוזמה אמריקאית ברוכה לכאורה שבה מציינים יצרנים שונים את הקלוריות בחזית האריזה כדי לחסוך לצרכנים זמן כאשר הם ממהרים -

בתוספת החידה הבאה: כמה קלוריות יש בארבע האריזות שבתמונה ביחד?

ובכן, טווח התשובות נע בין 290 ל- 450 קלוריות, כאשר התשובות הנפוצות היו (1) 290 קלוריות, שזה חיבור של כל המספרים (100+100+40+50), ו- (2) 400 קלוריות מתוך הנחה (שב- 99% היא גם נכונה) שבמועדון ה-100 קלוריות באריזה, אנו מראים רק מוצרי 100 קלוריות...

ומה התשובה הנכונה?

אומרים שאמת יש רק אחת, אבל החידה שלנו מוכיחה שיש שתיים! -

הראשונה היא שאי אפשר לדעת בלי לבדוק בטבלה התזונתית שמאחור.

השנייה היא 750 קלוריות! לפי הפירוט הבא:

בירקות הטריאקי 100 קלוריות! שהן 2.5 מנות (שמצוינות בטבלה התזונתית מאחור) כפול 40 קלוריות שאנחנו רואים.

 

בשעועית 250 קלוריות! שהן 2.5 מנות (שמצוינות בטבלה התזונתית מאחור) כפול 100 קלוריות שאנחנו רואים. הנה דוגמא –

בטונה 100 קלוריות! שהן 2 מנות (שמצוינות בטבלה התזונתית מאחור) כפול 50 קלוריות שאנחנו רואים

בסלט הקיסר 300 קלוריות! שהן 3 מנות (שמצוינות בטבלה התזונתית מאחור) כפול 100 קלוריות שאנחנו רואים

ומה המסקנות?

המסקנות הן שכאשר מטעים אותנו אנחנו טועים, וכאשר אנחנו ממהרים (וזה קורה לנו לא מעט פעמים), אנו מהווים טרף קל במיוחד. סימון הקלוריות בחזית מהווה מלכודת דבש כי אי אפשר לדעת כמה קלוריות יש באריזה מבלי לבדוק את הטבלה התזונתית מאחור, אלא אם כן מציינים באופן מפורש שמדובר ב-X קלוריות לאריזה!

וכמו שאתם טעיתם, האמריקאים טועים יום יום ומכאן החשיבות שמצא ה- FDA להדגשת הקלוריות ומספר המנות בכל אריזה.

אז למה לקח כל כך הרבה זמן להכתיב את השינוי?

כי ה- FDA ביקש לבצע את המהלך בהסכמה ושיתוף פעולה עם תעשיית המזון, אך זו התנגדה באופן נחרץ וסיפקה אינסוף ניירות עמדה שמסבירים מדוע לא מומלץ להדגיש את הקלוריות.

אבל היום, כאשר יש לא מעט מקומות שאסרו על מכירת שתייה קלה, כאשר בקליפורניה הוגשה הצעת חוק הדורשת לרשום הערות אזהרה על משקאות קלים, כאשר סופרמרקטים ואפליקציות מעניקים דירוג בריאותי אובייקטיבי למוצרי מזון וצובעים את רוב המוצרים המעובדים בצבעים לא מחמיאים, וכאשר רשויות הבריאות ברחבי העולם בוחנות שיטות שונות של דירוג בריאותי למוצרי מזון מתוך כוונה לכפות אותן בחקיקה, סימון קלוריות באופן בולט כבר לא מהווה איום, אלא מקלט ומפלט ואפילו הזדמנות עסקית...

ואנחנו מקווים שה- FDA יסדיר גם את נושא כיתוב הקלוריות בחזית האריזה, ולא רק בטבלה התזונתית ושזה לא ייקח עשור, כי אחרת יהיה הרבה יותר גרוע...

כי '100 קלוריות באריזה' זה 100 קלוריות באריזה!

פשוט!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

webxp.UserStatus

webxp.rightMenuUp