webxp.searchbutton

קוד אדסנס

webxp.blog

DnnForge - NewsArticles

100 קלוריות – כמה זה עולה לנו? על הקשר בין מחיר, לדיאטה, לבריאות, ל-100 קלוריות, למועדון ה-100, ולכתבה ב- Wall street Journal
רוני גורדון / 23 דצמבר 2013
אם ביקרתם לאחרונה בקטלוג המוצרים שלנו, הבחנתם בוודאי בתצוגה ובאפשרות למיין את המוצרים לפי המחיר ל-100 קלוריות. 

אז לפני שנספר לכם מדוע לתפיסתנו נתון זה הינו חשוב ביותר, רצינו להראות לכם כמה דוגמאות, מתוך מאמר שפורסם ע"י ה- 'וול סטריט ג'ורנל', בהן מחשבים את המחיר ליחידות (וירטואליות) של 100 קלוריות של מנות ברשתות המזון המהיר:
  

המבורגר כפול של בורגר קינג / 1,010 קלוריות / מחיר ל- 100 קלוריות: $0.49 -

צ'יפס של מקדונלדס / 380 קלוריות / מחיר ל- 100 קלוריות: $0.58 -

פיצה של פיצה האט / 660 קלוריות / מחיר ל- 100 קלוריות: $0.68 -

סלט עם עוף של וונדי'ס / 540 קלוריות / מחיר ל- 100 קלוריות: $0.96 -

התמונות מתוך המאמר  

ובסה"כ בדק העיתון 15 פריטי מזון שונים, אשר הכילו 526 קלוריות בממוצע, בטווח קלוריות של בין 170 ל- 1,010 קלוריות למנה. 

והמחיר הממוצע ל-100 קלוריות עמד על $0.72, כאשר המחיר הנמוך ביותר היה $0.38 (משקה מוגז) והגבוה ביותר היה $1.47 (סלט עם רצועות עוף).

כלומר, גברת ממוצעת, בתפריט דיאטה של 1,200 קלוריות, תוציא בממוצע כ- 31 ₪ על תפריט יומי ברשתות המזון המהיר בארה"ב, אשר נחשבות לזולות במיוחד!

ומדוע גם לתפיסתנו, המחיר ל- 100 קלוריות הינו נתון חשוב במיוחד?

ובכן, האם נתקלתם אי פעם בהמלצה תזונתית לצרוך מזון לפי משקל או נפח? האם אי פעם הנחתה אתכם דיאטנית לשמור על דיאטה של 1800 גרם מזון ביום כדי לרדת במשקל? או אולי שני ליטרים של משקאות ליום ישמרו עליכם מפני צמיגים מיותרים? ברור שלא! תקציב קלורי נמדד תמיד בכפולות של 100... ולכן, אנו מציעים להציג את המחיר לכמות של 100 קלוריות, כדי שנוכל לאחד בין הצורך בשמירה על התקציב הקלורי לבין השמירה על התקציב הכלכלי לבין הרצון שלנו לאכול בריא יותר מבלי לפשוט רגל (או יד)... לאורך זמן.

אז האם החיים בשיטת ה-100 קלוריות באריזה יקרים או זולים? וכמה זה יעלה לכם?

ריכזנו עבורכם כמה נתונים וסטטיסטיקות מתוך האתר שלנו –

0.35 ₪ - המחיר הכי זול ל- 100 קלוריות – ופלים של 'המותג'
24.22 ₪ - המחיר הכי יקר ל- 100 קלוריות – אוכמניות טריות של 'מאמא מרי'

טווח מחירים ל- 100 קלוריות, לפי קטגוריות (נכון להיום) –

1.32 עד 8.45 ₪ - תבשילים וחומרי גלם
1.19 עד 15.64 ₪ - בשר ודגים
2.79 עד 4.51 ₪ - תחליפי בשר
3.30 עד 18.17 ₪ - ירקות
0.83 עד 4.27 ₪ - לחם ופריכיות
1.25 עד 8.99 ₪ - חטיפי דגנים
0.50 עד 12.09 ₪ - מלוחים
2.50 עד 24.22 ₪ - פירות
1.30 עד 7.79 ₪ - מוצרי חלב
0.35 עד 10.19 ₪ - מתוקים
1.99 עד 9.00 ₪ - גלידות
2.03 עד 12.50 ₪ - משקאות

והאמת היא שאתם ממש לא צריכים אותנו בשביל לנתח את המחירים, כי אתם יכולים לעשות את זה לבד באתר שלנו.  

הנה – תראו דוגמא של תשעת המוצרים הראשונים שמופיעים במיון לפי 'מחיר ל- 100 קלוריות' שביצענו בקטגוריית הלחם והפריכיות – 

ומה הנתונים שהצגנו מלמדים לגבי מחיר התפריט יומי?
ובכן - בדיאטה של 1200 קלוריות, עם המוצר הכי זול בכל קטגוריה, היום שלכם יעלה: 20 ₪
בדיאטה של 1200 קלוריות, עם המוצר הכי יקר בכל קטגוריה, היום שלכם יעלה: 135 ₪

וכמה זה מחיר ריאלי לדיאטת 1,200 קלוריות ביום שהיא גם משביעה, גם בריאה, גם מגוונת, גם מפנקת, וגם זולה (עד כמה שאפשר)?

הרכבנו עבורכם את התפריט הבא שמחירו... 34 ₪! ממש כמו בארה"ב (כמעט), רק הרבה יותר בריא! -

2 X פיתות ביס מקמח מלא  – 1.66 ₪ / דירוג בריאותי 'טוב מאוד'
1 X לבן תות – 1.30 ₪ / דירוג בריאותי 'טוב'
1 X יוגורט 3% שומן – 1.90 ₪ / דירוג בריאותי 'טוב מאוד'
1 X גבינה לבנה עם זיתים 5% - 2.78 ₪ / דירוג בריאותי 'טוב'
1 X טונה – 4.66 ₪ / דירוג בריאותי 'טוב מאוד'
2 X מאפינס תירס  – 4.26 ₪ / דירוג בריאותי 'טוב מאוד'
1 X סלט קולסלאו – 6.90 ₪ / דירוג בריאותי 'מצוין'
1 X עגבניות שרי – 7.99 ₪ / דירוג בריאותי 'מצוין'
1 X חטיף דגנים גרנולה קראנץ' – 1.67 ₪ / ללא דירוג בריאותי
1 X קרמבו – 0.84 ₪ / ללא דירוג בריאותי

אז נכון שהמחירים שלנו באתר לא לגמרי מדויקים ואנחנו ממש לא יכולים להתחייב לגביהם, כי הם נבדקים מדגמית בערך אחת לרבעון, בעוד שהפרשים ושינויים במחיר הם כמעט 'ספורט לאומי' של חנויות המזון, אבל כמדגם צרכני הם נותנים תמונה לא רעה של שוק ה- 100 קלוריות באריזה והחיים 'הכלכליים' בשיטת ה- 100. 

שיהיה בהצלחה!



webxp.UserStatus

webxp.rightMenuUp