webxp.searchbutton

קוד אדסנס

webxp.blog

DnnForge - NewsArticles

האם הקוקוס טוב לבריאותנו? בריאות כמטוטלת – תכירו את המוצר שתפיסת הבריאות לגביו משתנה מקצה לקצה
רוני גורדון / 19 דצמבר 2013
במשך שנים רבות נחשב הקוקוס למזון מזיק לבריאותנו בשל תכולת השומן הרווי הגבוהה שהוא מכיל - אתם בטח תתפלאו לשמוע ש- 92% מן השומן בקוקוס הינו שומן רווי לעומת כ- 50% בבשר בקר ו- 63% בחמאה! 


 

בתמונה: חטיף קוקוס חרובים של 'בריאות מהטבע' 

אבל לאחרונה השתנתה תפיסת הבריאות עד לכדי מהפך של ממש והקוקוס זוכה לעדנה ולתואר הנחשק 'Superfood', שזה כינוי למזון בעל ערך תזונתי ובריאותי גבוה במיוחד. 

כך לדוגמא, מציג האתר coconutoil.com רשימה ארוכה של סגולות בריאותיות, המיוחסות לשמן הקוקוס, אשר כוללת, בין היתר, שיפור או ריפוי של המחלות הבאות: אלצהיימר, סוכרת, בעיות עור שונות, השמנה, בקטריות ווירוסים - 

אז אמנם אתר זה אינו נחשב באובייקטיביות יתרה, אך הוא אינו היחיד - 

האתר הפופולארי Dr. Oz קובע כי שמן הקוקוס מעלה את כמות הכולסטרול הטוב, עוזר לשמור על המשקל, מאט את תהליכי ההזדקנות, ומשפר את בריאות העור.

והאתר Authority Nutrition מונה את עשרת היתרונות הבריאותיים, 'המבוססים מדעית', של הקוקוס, ומוסיף על הסגולות שהוזכרו גם את בריאות השיער.  

אז האם הסגולות המיוחסות לקוקוס אכן מבוססות מדעית? 

בשביל לאזן את האתר coconutoil.com שמטרתו המובהקת היא לקדם את מכירות הקוקוס ומוצריו, ניגשנו לבדוק מה אומרים המומחים של אתר הצרכנות האמריקאי CSPI, אשר ידוע כארגון אובייקטיבי, ביקורתי ו- 'נשכני' במיוחד.  

האם שמן הקוקוס מיוחד בהשוואה לשמנים אחרים? 

ובכן, גם ב- CSPI מציינים את הרכב השומנים המיוחד של שמן הקוקוס, שבו כ- 60% מן השומנים הם מסוג MCT, שזה ראשי תיבות ל- Medium Chain Triglycerides, ורק כ- 40% הם מסוג LCT, שהם Long Chain Triglycerides, לעומת שמן הסויה, למשל, שבו 100% מן השומנים הם מסוג LCT. המבנה המולקולארי הקצר יותר שלהם גורם להם להישרף מהר – הם נספגים בכבד ישירות ממערכת העיכול, משפרים מעט את חילוף החומרים ונוטים פחות להפוך לתאי שומן בגוף. 

האם שמן הקוקוס יסייע לכם לרדת במשקל? 

ב- CSPI מצטטים את גורו הבריאות Josef Mercola, המצהיר על כך ששימוש בשמן יכול לסייע להצר היקפים בתוך שבוע אחד, תוך שהם מציינים את העובדה, שהוא מוכר את השמן ב- $65 למארז, ומדגישים שהבסיס המדעי לטענה לא נחקר מספיק ושבכל מקרה, מסתמן כי התרומה להרזיה צנועה.  

האם שמן הקוקוס מסייע להילחם במחלת האלצהיימר? 

גם כאן קובעים המומחים של CSPI שהבסיס המדעי דל ביותר – הוא מבוסס על המסקנות של אישה אחת שטיפלה בבעלה, ומחקר של חברה בשם Accera שהצביע על שיפור אצל חולי אלצהיימר אשר לקחו אבקת MCT בבדיקה שנערכה לאחר 45 יום, אך שיפור זה לא נשמר אחרי 90 יום. ב- CSPI מבקרים את המחקר המדעי שלא בחר את החולים באופן אקראי, כפי שמקובל במחקרים מסוג זה. 

האם שמן קוקוס טוב לבריאות הלב? 

ובכן, ב- CSPI, עורכים הבחנה בין שמן קוקוס מעובד, המשמש בתעשיית הממתקים, לשמן קוקוס בכבישה קרה. מחקרים שבודקים את ההשפעה של שני השמנים נדירים ביותר. אז אמנם, בולט לעין שמחלות לב בקרב חברי שבטים בפולינזיה, אשר ניזונים בעיקר מקוקוס ושמן קוקוס, אינן נפוצות, כפי שניתן היה לצפות ממי שתזונתו מורכבת מכמויות גדולות של שומן רווי, אך דרוש מחקר נוסף שיבדוק האם הגנטיקה שלהם, או הפעילות הפיזית, מנטרלות את השפעת השומן הרווי.

ולמה אנחנו במועדון ה- 100 נדרשים לעניין?

ובכן, לנוכח רשימה לא מבוטלת של מוצרים המכילים קוקוס אצלנו במועדון, החלטנו לבדוק את הנושא. הנה כמה דוגמאות:


בתמונה: חטיף דגנים עם אגוזים וקוקוס של פנינה רוזנבלום


בתמונה: חטיף דגנים עם קוקוס ואגוזים של חלי ממן


בתמונה: מעדן smooze להקפאה על בסיס קוקוס


ומה חושבים המומחים בישראל?

פנינו אל זהבה דודסון, יועצת תזונה והרבליסטית, לחוות דעתה, וקיבלנו את התשובה הבאה:  

הספרות המקצועית הרפואית העדכנית מוקירה, כמשתקף במאמר, את יעילותו הבריאותית המרשימה של שמן קוקוס כתית מעולה, תוך הדגשת העובדות הבאות:

1. מונע עליה בלחץ דם, ומשפר את תפקוד האנדוטל (הציפוי הפנימי) של כלי הדם.
2. מעלה את רמת נוגדי החימצון בגוף ומונע סטרס חימצוני.
3. מכיל חומצה לאורית היעילה לטיפול בזיהומים חידקיים וקנדידה.
4. מגן על הכבד מפני רעלים שונים. מוריד רמות הכולסטרול הרע והטריגליצרידים בדם.
5. מרגיע, בטיפול מקומי, סימפטומים של אסתמת העור בילדים.
6. מונע איבוד מסת עצם בנשים הסובלות מאוסטיאופרוזיס.
7. תוצר לוואי של עיכול שמן הקוקוס הוא היווצרות קטונים. קטונים וגלוקוז הם המקורות היחידים לאנרגיה בתאי המוח. כאשר קיימת תנגודת לאינסולין בתאי המוח, הגלוקוז איננו מסוגל לספק את האנרגיה לקיומם. נוכחותם של קטונים מהווה אנרגיה חלופית לתאי המוח ותורמת למניעת תמותתם. במחקר שנערך לאחרונה בבית החולים רוד איילנד (ארה"ב) נטען כי מחלת האלצהיימר היא למעשה סוכרת סוג 3. 

ומה אנחנו חושבים?

שעכשיו אפשר לאכול קוקוס בלי (או עם הרבה פחות) התלבטויות ונקיפות מצפון. 

בתיאבון!


webxp.UserStatus

webxp.rightMenuUp